Návrhy zahrad

Nároky na standard našeho bydlení v posledních letech prošly značným vývojem. Nejen uspořádání domácnosti, ale také vzhled zahrady odráží Vaši osobnost, Váš vkus. Stejně tak reprezentuje okolí místa Vašeho podnikání, Vás samotné a především pak Vaši firmu.        

 

 

 

MÁME PRO VÁS VÍCE NEŽ 100 DŮVODŮ PROČ S NÁMI

 

VSTUP DO FOTOGALERIE NAŠICH REALIZACÍ


To, co většinu nových majitelů rodinných domů motivuje k pořízení vlastního bydlení, je pocit volnosti. Ten jim poskytuje nejen dům, ale především zahrada a to třeba tak, jak je prezentujeme v naší fotogalerii.

Zahrada slouží jako přirozené, funkční a estetické prodloužení obytné plochy interiéru.

Ironií ale je, že to, co je zpočátku hnací silou a motivačním prostředkem, se o pár měsíců později stává dočasným břemenem a nechtěným či přehlíženým „sourozencem" vlastní stavby.

Jen málokdy totiž nebývá stavebník po zdárném dokončení domu natolik psychicky i finančně vyčerpán, že se pustí s novým nadšením do plánování podoby zahrady. Ještě větší výjimkou pak bývá realizace naplánovaného vlastníma rukama. To je ale škoda.

Při stavbě domu by totiž měli majitelé myslet také na odkládání peněz stranou právě na realizaci zahrady - a také na to, že během výstavby domu by měli ušetřit ještě nějakou energii právě na plánování zahrady.

Projektování zahrady

Kdo tak učinil a finance na úpravu okolí uložil na nedotknutelném" účtu, může nyní s lehkým srdcem povolat do služeb zahradního architekta.

Nečekejme však zázraky s rukama za zády! Zahradní architekt je sice odborník, který si své služby nechá zaplatit jako každý jiný specialista, ale i on potřebuje znát představy, potřeby, časové možnosti a životní styl zadavatele projektu. A jen při patřičně úzkém kontaktu s majitelem domu může architekt vytvořit zahradu tak, aby se v ní majitel cítil dobře, dokázal ji přijmout za plnohodnotnou součást svého bydlení a aby se nestala jen nenáviděným „outěžkem" sžírající jeho volný čas.

Není příliš neobvyklé slyšet názor, že platit si zahradního architekta je jen neúčelným vynaložením finančních prostředků.
Vždyť dům jste také postavili podle projektu !?

Opak je pravdou.

-------------------------------------------------------

ZAHRADNÍ ARCHITEKT

Zahradní architekt Vám může spousty finančních prostředků ušetřit svými radami a zkušenostmi.

A názor některých majitelů „nového bydlení" : Vždyť přece stačí zapustit bazén před okna, vysadit pár tůjí z akce v supermarketu a pár kytek koupených někde na tržišti, vysít trávník a zahrada je hotová.


KONTAKTUJTE NÁS: +420603454239 / stastny@sungarden.cz

Samozřejmě, i takovým způsobem můžeme zahradu založit, a pokud to někomu tak vyhovuje, nebraňme mu v tom. Máme však za to,že většina lidí již dávno pochopila, že bydlení se vším, co s ním souvisí - a tedy i se zahradou - je základem jeho životní pohody a psychické rovnováhy. A že vytčeného cíle lze bez větších problémů dosáhnout jen s dokonalou znalostí daného oboru anebo mimořádným citem.

A kterou z těchto dvou možností si dovolíme označit za sobě vlastní?

Každý z nás má sice více či méně jasné představy o tom, jak by měla vypadat zahrada, v níž by chtěl trávit volný čas, nápady na řešení prostoru zahrady se často mohou objevit již při stavbě rodinného domu.

Můžeme je získat i v našem okolí, z časopisů, letních dovolených v zahraničí nebo z vyprávění.

Ale pozor! Zahradu, kterou jste viděli na svých toulkách v přímořských oblastech většinou nelze aplikovat v prostředí ve kterém žijeme v prostředí obzvláště drsného klima Libereckého podnebí.

Těmto představám, které jsou základním a nezbytným předstupněm realizace zahrady, však většinou chybí rámec, jenž mozaiku nejrůznějších nápadů spojí do harmonického celku.

Vytvoření tohoto rámce je úkolem pro zahradního architekta.

Je pravda, že mnozí majitelé domů dokážou své představy i přímo zrealizovat. Drtivá většina se ale se svými představami raději svěří právě zahradnímu architektovi, než aby podstoupili jasné riziko a zrealizovali prapodivnou směs obrazů, která může směle konkurovat největším kýčům.

 

Architektura zahrad - projekty - realizace - údržba  - ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU

 © 2012 SunGarden - Architektura zahrad | Mapa stránek | Výměna odkazů